Ana Sayfa > > > > Maltada Gezilecek Yerler

Malta' da Gezilecek Yerler

malta

Valetta, Malta' nın Başkenti

Citta 'Umilissima' adlı Kale Şehir, 'beyefendiler tarafından beyefendiler için' kurulmuştur denir. Malta' nın başkenti Valetta şehri, 1565 yılındaki büyük kuşatmanın ardından Büyük Usta Jean de la Valette tarafından kurulmuştur. St. John Şövalyeleri' nin meydana getirdiği 'modern' bir şehirdir; barok tarzı mimarinin şaheseridir, bir Avrupa Sanatı şehridir, aynı zamanda Dünya Mirası Şehirleri arasındadır. Valetta aynı zamanda yaşayan ve çalışan bir kenttir, Malta Adaları' nın idarî ve ticarî merkezidir. Dar sokaklar arasında Avrupa' nın en üstün sanat eserleri, kiliseleri ve sarayları görülebilir.

Malta Deneyimi

Eskiden Sacra Infermeria olan yerde yaşanabilecek Malta Deneyimi, Malta Adaları' nı tanımak için ideal bir fırsattır. Size kalan yalnızca arkanıza yaslanmak ve çağlar boyunca Malta tarihinin gözlerinizin önünden geçtiği 45 dakikalık bir multi-vizyon şovunu seyretmektir.

Mdina, Malta' nın Eski Başkenti

Malta' nın eski başkenti olan Mdina, adanın merkezinde yer alan tipik bir Orta Çağ kasabasıdır. Katedralinin kubbesi ve kalesinin duvarları civardaki her yerden görülebilir. Şimdi olduğu gibi o zaman da Malta' nın soylu ailelerine ev sahipliği yapmaktaydı ve bu ailelerden bazıları 12.yüzyıldan itibaren Mdina' ya yerleşmiş olan Norman, Sicilyalı ve İspanyol lordlarının soyundan gelmektedir. Kasabanın dar ve gölgelik sokaklarında bu ailelerin etkileyici sarayları sıralanır.

Share |

 

malta dil okulu online kayıt

bilgi istek formu